Překvapení na fotopasti na Volyňsku

Vloženo: 30.11.2016

V srpnu jsme vyzvali zájemce z řad veřejnosti, ať si instalují ve svém lese fotopast a pomůžou nám zjistit, zda se v lokalitě objevuje rys či nikoli. Ozval se nám Karel Krejčí z Volyňska, který dal fotopast do lesa a k obrovskému překvapení a radosti nás všech nám hned za pár dní poslal první fotku rysa! Z úplně nové oblasti jižně od Volyně! Z nekvalitní černobílé fotky se sice nedalo poznat nic víc, než že se jedná o rysa, ale i tak to Karla nadchlo, v okolí našel další pěkná "rysí místa", nainstaloval další (a mnohem lepší) fotopasti a trpělivě čekal... Rys se nakonec vrátil teď v listopadu, a natočil docela pěkné video, o které se s vámi dnes podělíme. 

Jedná se o nového jedince, kterého zatím neznáme a jsme moc zvědaví, co o něm ještě zjistíme. Inspiroval vás tento příběh? Tak pokud máte rádi přírodu nejen na Facebooku a chcete zažít trochu toho lesního dobrodružství, můžeme to spolu zkusit. Možná, že i ve vašem lese žije rys.

 

Rysí příběhy vychází s grantovou podporou Ministerstva životního prostředí. Materiál nemusí vyjadřovat stanoviska Ministerstva životního prostředí.

Projekt probíhá ve spolupráci s Beleco z. s.

Copyright © Hnuti DUHA Olomouc

vytvořil Michal Kandr